Year Winners Runners-Up
1964 Celtic, Dublin Deirdre, Belfast
1965 St. Patrick’s, Glengoole Deirdre, Belfast
1966 St. Patrick’s, Glengoole St. Paul’s, Kilkenny
1967 Eoghan Ruadh, Dublin Oranmore, Galway
1968 St. Paul’s, Kilkenny Ahane, Limerick
1969 St. Paul’s, Kilkenny Ahane, Limerick
1970 St. Paul’s, Kilkenny Bellaghy, Derry
1971 Austin Stacks, Dublin Thurles, Tipperary
1972 Austin Stacks, Dublin Portglenone, Antrim
1973 Oranmore, Galway St. Paul’s, Kilkenny
1974 St. Paul’s, Kilkenny Oranmore, Galway
1975 Croagh-Kilfinny, Limerick Athenry, Galway
1976 St. Paul’s, Kilkenny Athenry, Galway
1977 Athenry, Galway Portglenone, Antrim
1978 Ballyagran, Limerick Buffer’s Alley, Wexford
1979 Buffer’s Alley, Wexford Athenry, Galway
1980 Killeagh, Cork Buffer’s Alley, Wexford
1981 Buffer’s Alley, Wexford Killeagh, Cork
1982 Buffer’s Alley, Wexford Athenry, Galway
1983 Buffer’s Alley, Wexford Glenamaddy, Galway
1984 Buffer’s Alley, Wexford Killeagh, Cork
1985 Crumlin, Dublin Athenry, Galway
1986 Glen Rovers, Cork St. Paul’s, Kilkenny
1987 St. Paul’s, Kilkenny Glen Rovers, Cork
1988 St. Paul’s, Kilkenny Glenamaddy, Galway
1989 St. Paul’s, Kilkenny Mullagh, Galway
1990 Glen Rovers, Cork St. Paul’s, Kilkenny
1991 Mullagh, Galway Eglish, Tyrone
1992 Glen Rovers, Cork Rathnure, Wexford
1993 Glen Rovers, Cork Mullagh, Galway
1994 Lisdowney, Kilkenny Glen Rovers, Cork
1995 Rathnure, Wexford Toomevara, Tipperary
1996 Pearses, Galway Granagh-Ballingarry, Limerick
1997 Pearses, Galway Lisdowney, Kilkenny
1998 Granagh-Ballingarry,Lmrk St. Vincent’s, Dublin
1999 Granagh-Ballingarry,Lmrk Davitt’s, Galway
2000 Pearses, Galway Swatragh, Derry
2001 Pearses, Galway Cashel, Tipperary
2002 Pearses, Galway St. Ibar’s, Wexford
2003 Granagh-Ballingarry,Lmrk Davitt’s, Galway
2004 St. Lachtain’s, Kilkenny Granagh-Ballingarry, Limerick
2005 St. Lachtain’s, Kilkenny Davitt’s, Galway
2006 St. Lachtain’s, Kilkenny O’Donovan Rossa, Belfast 2007 St. Lachtain’s, Kilkenny O’Donovan Rossa, Belfast 2008 O’Donovan Rossa, Belfast